טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

(baños) באניוס

קצת על באניוס

אז מה מעניין בבאניוס? באניוס היא עיירה קטנה שממוקמת למרגלות הר געש פעיל (מאד, אבל די בטוח שם ומקבלים התרעות מראש). את באניוס עצמה סובבים הרים ירוקים וסה"כ זה נראה כאילו היא ממוקמת בגן עדן קטן. באניוס היא עיר אטרקציות שכזאת, ויש המון מה לעשות. יש עיר דומה כמעט בכל ארץ בדרום אמריקה, אז ייתכן שתוותרו עליה אם כבר עשיתם מספיק מהם .

באניוס

החיי לילה באמצע שבוע לא צפויים ותלויים בכמות התיירים שחוגגים באותו יום. יש לבאניוס כמה פאבים וברים עם אחלה אווירה. ערב אחד היה ממש מוצלח וערבים אחרים היו די מתים. בסופ"ש לפי מה ששמעתי המקומיים מצטרפים וחיי הלילה פורחים.

יום 6 - הגעה

באניוס נמצאת על הצירים הראשיים ש האוטובוסים ולא אמורה להיות בעיה להגיע אליה מתחנות מרכזיות. בשביל להגיע לבאניוס מקיטו עליכם להגיע תחילה לתחנת האוטובוסים המרכזית הצפונית _במונית זה יוצא בערך 10 דולר ממריסקל סוקרה) ושם לקחת אוטובוס לבאניוס. כמו בכל תחנה אתם תראו כמה חברות שמציעות את אותו הדבר. אחת מהן מהירה יותר מהשאר (אני חושב ששמה "באניוס אקספרס") אבל כולם יביאו אתכם לבאניוס תוך 3 וחצי, 4 וחצי שעות. הנסיעה עצמה יפה עוברת באזורים יפים וירוקים של אקוודור .

אם אתם מגיעים לבאניוס ביום אתם יכולים ללכת ברגל כמה דקות ולהגיע להוסטל, אם אתם מגיעים בלילה כמוני אתם יכולים להשתמש במונית שתגבה מכם מחיר מופקע של איזה דולר או שניים לנסיעה של דקה, אבל זה לא סימפטי ללכת בחושך, אפילו שבאניוס יחסית בטוחה .

אני התארחתי בהוסטל בבעלות ישראלית בשם טרנסילבניה (Transilvania) זה הוסטל ברמה גבוהה ומחיר סביר. החדרים טובים ועם שירותים פרטיים. בלובי יש 3 מחשבים מצוידים. הארוחות בוקר מהמפנקות שקיבלתי בדרום אמריקה, ואפשר להזמין גם ארוחות צהריים וערב. בעל המקום מאד אדיב ובכיף יסביר לכם מה אפשר לעשות בבאניוס ואיך עושים את זה. אופציה נוספת החביבה על האירופאים היא הוסטל בשם Plantas y Blanco הוא גם נראה טוב. מעבר לאלה יש עוד כמה הוסטלים זולים יותר מפוזרים בעיירה .

יום 7 - אומגות ובאגים

בחצי היום הראשון הלכתי עם קבוצת אירופאיות שהכרתי במסיבה יום לפני כן לעשות אומגות (Zip Lines\Canopy).  אומגות נמצאות לכל אורך דרום אמריקה, אבל יש משהו נחמד באומגות של באניוס. עוברים 6 קווי אומגה באזור כמעט-ג'ונגלי אבל כמעט בכולם הם מאפשרים לעשות תנוחות שבשום מקום אחר לא מאפשרים, בחלקם אתה מחובר למדריך והראש שלך מופנה אחורה כלפי הרצפה. הם מאפשרים להתהפך, תנוחת סופרמן, בקיצור כיף לא נורמאלי. כל הסיפור .לוקח איזה 45 דקות שעה, אבל יש גם נסיעה למקום, התארגנות על ציוד וכו '.

אומגות בתנוחות לבחירתכם

בחצי השני של היום עשינו את מסלול המפלים שהוא נחשב לבין האטרקציות הראשיות של העיר. מקובל לעשות אותה באמצעות אופניים, (5 דולר לכל היום) או באגים (10 דולר לשעה לשני אנשים) כאשר המסלול לוקח בדר"כ 3-4 שעות. אנחנו עשינו את זה עם באגים ואני ממש ממליץ. באגים זה מעין מכונית קטנה לשני אנשים, היא לא כל כך בטיחותית לכן רצוי להיזהר אבל זה די נחמד לנסוע בה. בעיה נוספת איתם היא שהחברה שמשכירה אותם לא שמה לב שהיא לפעמים שוכחת לשים דלק או לבדוק שהמצבר תקין כמו במקרה שלנו ואז נתקענו לאיזה שעה, לכן תמיד תעשו סיבוב ותבדקו שהבאגי עובד וקחו אתכם פלאפון ואת המספר של החברה שאיתם יצאתם .

הבאגי ואני

המסלול עצמו נחמד. האזור מסביב יפה וירוק וכשם המסלול אתם תצפו בכמה מפלים בדרך. גולת הכותרת היא מפל השטן (El Diablo). זה מסלול קצר שבסופו מגיעים למפל עם עוצמה רצינית של מים. אפשר להגיע ממש קרוב אליו ולאנשים שלא מפחדים להתרטב ולזחול בכמה מחילות צפופות אפשר גם להגיע על מאחורי המפל וזה די אדיר .

מפל אל דיאבלו

יום 8 - טיפוס על הר הגעש

אז כאמור, באניוס שוכנת למרגלות הר געש פעיל אז את היום הבא הקדשתי בטיול סולו אל ההר. יש מפות שמסתובבות בעיר (וגם בהוסטלים) של מסלול על ההר. תיקחו אחת, אבל היא השימושיות שלה מוגבלת. הדרכים שם מסתעפות מתישהו, ומתחילים ללכת יותר לפי כיוון ותחושה מאשר אחרי שביל מסומן. ה"ישובים" שמסומנים שם גם לא תחומים כפי שאני ציפיתי אלא יש פשוט בתים ואזורים חקלאיים מפוזרים על כל ההר .

הטיול מתחיל בעלייה של על מדרגות, הרבה מהן.

שלא תגידו לא אמרתי. הרבה מדרגות, וזה לא ההתחלה...

ככל שעולים מקבלים תמונה רחבה יותר של באניוס והאזור שלה באמת יפה, פשוט עיר ששוכנת בין יערות גן עדן.

מבט עילי על באניוס מהמדרגות

בסוף מגיעים לאיזה מונומנט וקצת קשה להבין איך ממשיכים, יש שביל שמסתעף שמאלה טיפה לפני המונומנט. משם המשך העלייה היא על אפר, בהתחלה אתה חושב שברור לאן צריך ללכת ואז כבר יש הסתעפויות וזה באמת לא ברור. בעקרון אם יש לכם זמן, אז מתישהו תתקלו במקום שיש בו בריכה על צלע ההר וזה נראה נחמד. אם לא, תמשיכו בדרכם למעלה. השלטים כל הזמן יגידו לכם שאתם מגיעים עוד כמה מטרים לנקודת התצפית אבל זה שקר גס ואתם תלכו הרבה יותר. מהתצפית כביכול אמורים לראות את הר הגעש מעשן אבל בשבילי הראות לא הייתה משובחת. ראיתי אותו מעשן מעט מאוחר יותר כשירדתי קצת ועצרתי בבית של מקומי שידע קצת אנגלית והתחיל להסביר לי לאן להסתכל (תנו טיפ צנוע לכאלה אנשים חבר'ה).

הרבה עננים שמסתירים אבל העשן השחור זה מההר געש.

כשיורדים יש אופציה לרדת לעיר או לעשות עוד עליה קטנה ולהגיע לאיזה צלב שמשקיף על באניוס. יש משם תצפית יפה על באניוס וגם סוג של בית קפה. אחד מהשייקים המוצלחים ששתיתי היו שם, אבל אולי זה היה פשוט הטעם המתוק של סוג המסלול .
המסלול אמור לקחת באזור ה4 שעות ולי הוא לקח כמעט יום שלם מהבוקר. באמת שאין לי מושג אם עשיתי את המסלול המדובר, אבל קשה לי להאמין שמישהו יכול להבין על איזה מסלול מדובר, אז תערכו ליום שלם .

יום 9 - חזרה לקיטו

לא יום מעניין במיוחד. חזרתי לקיטו. החזרה די פשוטה ודומה לדרך הלוך רק שמומלץ לקנות כרטיסים מראש כי יש ימים שהאוטובוסים די מתמלאים. בקיטו זה היה בעיקר יום סידורים לפני הטיסה לגלפאגוס .

מה עוד אפשר לעשות בבאניוס

יש עוד המון מה לעשות בבאניוס. צפיות ליליות בהר הגעש (בתקווה להתפרצויות קטנות), סנפלינג מפלים, סיורי ג'ונגל, מחסה קופים, ועוד המון המון פעילויות. אתם יכולים לראות היצע שלם פה.