טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

(Quito) קיטו והסביבה

יום 4 - קוטופאקסי (Cotopaxi)

הקוטופאקסי הוא אחד מהרי הגעש הגבוהים בעולם והכי גבוה באקוודור. מדובר בהר געש פעיל אבל שלא מתפרץ לעיתים קרובות  ומתנוסס לגובה של 5,987 מטר מעל הים! הטיול הפופולארי הוא טיול משולב של הליכה ואופניים, הוא טיול קליל מאד, כיף, ונחמד אבל מבחינתי לא מאסט.  המחיר שלו נע בין 40 ל70 דולר לאדם. אלטרנטיבה נוספת היא לעשות טיפוס של יומיים עד לפסגה. לפי הבנתי לא מדובר בטיפוס קשה יחסית להר בגובה שכזה, עם זאת זה גובה רציני ולא הייתי מציע ללכת על זה אלא אם כבר עשיתם טיפוס או שניים בגובה.

את הרוטינה מעבירה הסוכנות Gulliver Tours . זאת סוכנות ממש נחמדה שמעסיקה בדר"כ אירופאים דוברי אנגלית בנוסף למדריך המקומי ככה שמרגישים די בנוח איתם.  המחירים שלהם סבירים והטיולים שלהם מטוקטקים ומאורגנים, בקיצור ממליץ.

הטיפוס למעלה

הנסיעה מעט ארוכה, כשעה וחצי או שעתיים עד שמגיעים לשמורה. בכניסה לשמורה יש שוק לתיירים. אחרי מבט זריר ממשיכים את הנסיעה עד שמגיעים למרגלות ההר (למרות שקשה להגדיר בדיוק איפה ההתחלה שלו). שם עוצרים עם האוטובוס ומתחילים לטפס ברגל.

קוטופאקסי

העלייה נוחה יחסית אבל הגובה קצת מכביד על הנשימה. עולים בערך במשך 30-45 דקות עד שמגיעים למעין ביתן. קצת אחרי הביתן מתחיל החלק הקרחוני של ההר ואם מזג האוויר מאפשר אז ממשיכים לטפס עוד קצת למעלה.

החלק הקרחוני של קוטופאקסי

הנוף מסביב לקוטופאקסי נפרש למרחקים ודי יפה. לאחר מכן יורדים בחזרה לביתן ואוכלים ארוחה כולם יחדיו.

הרכיבה למטה

הדרך חזור היא דווקא החלק הכיפי. מחלקים לכולם אופניים ועושים דרך ארוכה למטה. הרכיבה היא בערך של שעה. הדרך רחבה ולא מפחידה כלל אם כי מאד קופצנית. מה שנחמד בזה הוא שכל הדרך הוא בירידה, כלומר במרבית הרכיבה לא צריך כלל לדווש וזה יותר עבודה של מעצורים. אפשר להגיע למהירויות גבוהות אם רוצים וזה די מהנה.

מתחילים לרדת באופניים

בסוף הרכיבה מגיעים לאגם נחמד ומשם חוזרים בחזרה לקיטו באוטובוס.