טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

(Quito) קיטו והסביבה

יום 3 - מוזיאון מרכז העולם (Mitad del Mundo)

מקום שבטוח תשמעו עליו זה מוזיאון מרכז העולם. זה לא אחד מה"מאסטים", אבל זה מוזיאון מאד נחמד וכולם נהנים שם. בשביל להגיע לשם צריך לקחת אוטובוס. תתייעצו עם אנשים בהוסטל, או עם בעל/ת ההוסטל הם סביר להניח יוכלו לעזור לכם בנוגע להגעה. בעקרון מדובר בנסיעת אוטובוס יחסית ארוכה, בערך חצי שעה, וצריך לשאול אנשים איפה לרדת כי לא תצליחו לנחש. מעבר לזה, יש באזור שני מוזיאונים. המוזיאון הרשמי והגדול נחשב למשעמם ולא נכנסו אליו. המוזיאון שכולם מדברים עליו הוא צדדי ולא נראה ממבט ראשון. פשוט תשאלו שם Mitad del Mundo ויפנו אתכם לכיוון.

נקודת הציון 0 0 0 - מרכז העולם

אז על מה כל  הרעש? קיטו ממוקמת ממש קרוב לקו המשווה והמוזיאון הזה ממוקם ממש עליו. אז למה מרכז העולם? הרי קו המשוואה מקיף את כדור הארץ. אז מסתבר שהוא נמצא גם בדיוק על קו הגובה ה0. כמובן שקווי הגובה הם פיקציה אנושית אבל קו המשווה מספק אחלה בידור. אזהרה קלה, אני ממש לא בטוח אם זה אמיתי אבל כמעט כל מי שאני מכיר שהלך למוזיאון נשרף כולל אני. לכאורה זה הגיוני כי הקרינה בקו המשווה אמורה להיות חזקה משמעותית. בקיצור תתמרחו בנדיבות ביום הזה.

הסיור לא אורך יותר מחצי שעה, שעה אבל הוא ממש נחמד. במהלך הסיור תשמעו קצת על ההיסטוריה של המקום, ותעשו כל מיני ניסויים שאפשר לעשות רק על קו המשווה כמו להעמיד ביצה על מסמר וכמו לראות שמערבולות מים בכיור מסתובבות לכיוונים שונים אם אתה עומד בצד אחד של קו המשווה או בצד האחר. בנוסף תזכו גם לראות ראשים מכווצים משומרים של בני אדם, מסורת עתיקה של השבטים באזור. בקיצור אטרקציה, באמת מעניין.

לא פשוט אבל בסוף הביצה עמדה על המסמר

המשך היום

אין הרבה מה לעשות באזור של המוזיאון לכן אכלנו וחזרנו להוסטל. אח"כ הסתובבנו קצת בעיר. לקיטו יש שוק חביב וזול. זה שוק דרום אמריקאי ממוצע וכרגיל תמצאו שם הרבה דברים לתיירים, לבוש חם וזול, וכו'. ראוי לציין שזה השוק שעבודות העור שלו היו מהטובות שראיתי בדרום אמריקה. מעבר לזה נרשמתי לטיול לקוטופקסי ליום למחרת.