טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

(Galapagos) איי גלאפגוס

קצת על איי גלאפגוס

איי גלפאגוס הם הפנינה של אקוודור ולטעמי גם אחד מהמקומות הכי אטרקטיביים ומיוחדים בעולם. הרבה ישראלים נוטים לוותר על המקום הזה כי מדובר בעסק יקר, אבל באמת שזה פספוס. מדובר ברצף של איים שהושפעו רבות מהתפרצויות געשיות ורעידות אדמה. האיים עצמם מיוחדים וכאילו לקוחים מאיזה סרט של שודדים קאריביים. איים שכולם בזלת, איים חוליים, חופים בצבעי לבן, זהב, אדום, שחור, וצמחייה מוזרה. אבל החלק הכיף ביותר שם הוא שהאיים כמעט ולא היו נגועים ידי אדם במהלך השנים. התוצאה של זה היא שבעלי החיים התפתחו שם בצורה אבולוציונית מנותקת מאדם ועד היום לא מפחדים מאתנו. אתם תראו שם כמויות אדירות של חיות משונות: כלבי ים, איגואנות, ציפורים מיוחדות, צבים, דגים, כרישים ועוד. ולכל אלה תוכלו להתקרב בטבע כמעט כאילו היו חברים קרובים שלכם .

מרבית איי גלפאגוס לא פתוחים ככה שכל אחד יכול לבקר. הדרך המקובלת והמומלצת לטייל היא באמצעות שייט בסירה/ספינה. שיט קצר יהיה 4 ימים, שיט ממוצע יהיה כשבוע, ויש גם הפלגות ארוכות מזה. אני כן חושב שפחות משבוע זה לא מספיק, וגם לא מגיעים למקומות המרוחקים יותר, והאמת שאני חושב שגם אחרי שבוע זה ממצה. יש גם הפלגות יומיות שיוצאות מהעיירה המרכזית, ואני מאד לא ממליץ עליהם כי אתם פשוט פיסית לא יכולים להגיע להרבה איים מעניינים בהפלגות של יום.  בהפלגות הארוכות שטים בים ובלילה, וכל יום עוצרים בדר"כ פעמיים ויורדים לאיים השונים לסיורים או קופצים למים ומשנרקלים .

אני חושב שהפלגה של שבוע היא ממצה ואפשר לחזור, אבל יש עוד מה לעשות. אחרי הפלגה (או במקום אם אתם רוצים לעשות את הטעות של לוותר על הפלגה) יש שני איים עם ישובים קטנים ואומרים שיוצאים משם כמה מסלולים רגליים יפהפיים. יש גם הפלגות קצרות ייחודיות לצוללנים, ומי שצולל כנראה ששווה לקפוץ על אחת כזאת כי החיים התת ימיים בגלפאגוס עשירים מאד .

לפרטים על איך מתארגנים ומזמינים חופשה באיי גלאפגוס עבור לכאן

סיכום טיול

אני חורג ממנהגי הפעם לגבי איי גלאפגוס. אני לא רואה סיבה לספר כל יום בפרטי פרטים משום שכל הפלגה תהיה שונה אבל תכיל פחות או יותר את אותן חוויות, חיות ונופים.
מגיעים עם מטוס לשדה התעופה של איי גלאפגוס, הפלגות ברמה גבוהה יאספו אתכם כבר משם, הפלגות ברמה יותר נמוכה לפעמים לא ולכן תצטרכו לקחת תחבורה ציבורית קצרה למרכז העיר.

על הספינה כאמור כל הפלגה זאת חוויה שונה אבל העקרון דומה כל יום קמים בבוקר ומוצאים את הספינה שלך עוגנת ליד אי חדש. יורדים אליו רואים אי משונה, וחיות משונות עוד יותר. עולים בחזרה לספינה, ישנים, חוגגים ו/או אוכלים עד שמגיעים לנקודה הבאה שבה תעגנו על אי או תצאו לשנורקל.

החיות שתראו יהיו מגוונות ומשונות. איגואנות אדמה גדולות ומסיביות עומדות בפוזה כאילו רק מחכות שיצלמו אותם

איגואנות אדמה

באיים אחרים תפגשו את איגואנות המים, שחורות כסלעי הלבה שמאפיינים את האיים שעליהם הם מתיישבות. בניגוד לאיגואנות האדמה איגואנות המים חיות מתקבצות יחדיו ופונות לעבר השמש החמה. האיגואנות מתעטשות אחת על השנייה את מי האוקיאנוס שמלאים במלח וכך למבוגרים שביניהם נוצר מעין כתר מלח על הראש.

איגואנות מים

כלבי הים יעטרו כל פינה על איי גלפאגוס עד שכמעט ימאס לכם מהם בשלב מסוים. אם תסתובבו בעיר אתם תופתעו לגלות שאפילו שם מטיילים על שולי חוף כאילו היו החתולים המקומיים.

כלבי הים

על מספר איים תזכו לראות את הבוביס כחולי הרגליים (Blue footed booby). ציפורים יפהפהיות שחיות בקבוצות. הם נורא חברותיים בינם לבין עצמם ויש סיכוי מצויין לזכות לראות את ריקוד החיזור המרתק שלהם.

בוביז כחולי רגליים במשחק חיזור

הפריגטות הם ציפורים שחורות שתראו לעיתים קרובות באוויר אך על מספר מצומצם יותר של איים תזכו לראות אותם גם על האדמה. הזכרים מעניינים במיוחד בזמן החיזור שלהם בו הם נוהגים לנפח בלון אדום שבגרונם לגודל שיגרום לכל גבר להרגיש נבוך.

פריגאטה זכר מנפח את הבלון שלו

בשביל לצפות בעיט של גלפאגוס תצטרכו קצת מזל אבל זה קורה לא מעט פעמים.

נץ הגלפאגוס

ובשביל להצליח לצלם את הוובלרים הצהובים תצטרכו להיות קצת מהירים. אני נשבע שלפעמים זה מרגיש כמו לתפוס פוקימונים במצלמה.

וובלר צהוב

הציפורים החקייניות (Mocking birds ) ישוטטו בכל מקום ובכל עבר. הם אולי החיות החצופות מכל החיות בגלפאגוס ואל תתפלאו עם אחת תקפץ לכם על הכתף או תנקר לכם את הנעל (מניסיון).

ציפור חקיינית

לא לשכוח כמובן שבין לבין אתם תקועים על ספינה וחוגגים כל ערב

ערב על הסיפון

להמשך לחץ כאן