טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

המעבר לפרו

הגעה

בשביל להגיע למונטניטה צריך תחילה להגיע לגויאקיל. לצורך אומדן, הנסיעה מקיטו לגאויקיל באוטובוס אורכת כ8 עד 10 שעות ועולה כ10 דולר. לכזאת כמות שעות כמובן שעדיף לקחת אוטובוס לילה וככה מגיעים בבוקר לגויאקיל. התחנה המרכזית של גויאקיל היא מהמבלבלות שראיתי בדרום אמריקה. לא רק שכמות חברות האוטובוס נראה לי נמדדת ב3 ספרות, אלא שחלקן גם לא מציינות את מסלול הנסיעה. קיצור בלגן שם וככל הנראה תצטרכו לעשות כמוני ולהתייעץ עם אנשים לגבי איך להגיע. לנסיעה מגויאקיל למונטניטה אין המון חברות לכן היציאות אינן תכופות וייתכן שתצטרכו לחכות שעה שעתיים. הנסיעה עצמה זולה ואורכת כשעתיים. בדרך לשם תעברו בלא מעט עיירות חוף, אז תתייעצו עם אנשים באוטובוס מתי לרדת, למרות שיש שלט לכל עיירה שמציין את שמה.

מעבר גבול

בין אקוודור לפרו יש שני מעברים. הפופולארי שבניהם הוא בעיירה טומבס שבפרו. אוטובוסים לפרו ניתן למצוא בשפע בתחנת האוטובוסים המרכזית של גואיקיל. אני לא ממליץ לקחת אוטובוס שלוקח אתכם רק לגבול, אלא ישירות למקום שאליו אתם רוצים להגיע (יש מספיק אוטובוסים שמגיעים לכמה וכמה נקודות בפרו), אני בחרתי להמשיך למנקורה (Mancora ). מספר מצומצם של פעמים בשבוע יוצא אוטובוס של Cruz Del Sur ואפשר אפילו להזמין אליהם כרטיסים במונטניטה. זאת חברה מוכרת, אמינה, והטובה ביותר של פרו, עם זאת הם יקרים כמעט פי שתיים מהחברה הממוצעת.

כמה מקומות נוספים שאפשר לבקר בהם

בדרום אקוודור יש עוד שתי עיירות שנחשבות לפחות מתוירות אך עדיין  ממליצים עליהם. הראשונה היא קואנקה שמפורסמת בשל שרידי האינקה והפארק הלאומי הקרוב אליה. והעיירה השניה היא וילקבמבה שנחשבת למקום מרגוע, עם מסלולי סוסים נחמדים ועוד.

אם אתם בוחרים ללכת אל ערים אלה ועוברים אל פרו תשקלו לקחת את המעבר הפחות פופלארי. בעיר לוחה תמצאו אוטובוסים שיעבירו אתכם לפרו.