טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

איי גלאפגוס (Galapagos)

התארגנות

ההתארגנות לגלפאגוס היא קריטית משתי סיבות: הראשונה שהחוויה יכולה להיות מוצלחת מאד או פחות מוצלחת בהתאם לספינה בה אתם מפליגים והסיבה השנייה היא שהמחירים גבוהים ואפשר להוזיל עלויות בצורה משמעותית.

טיסות

אם לא היה ברור עד כה, איי גלאפגוס הם איים וצריך לקחת טיסה של שעה וחצי, שעתיים. טיסות יוצאות מקיטו גויאקיל, כאשר הטיסות מקיטו פשוט עוברות דרך גויאקיל ולכן מעט יקרות יותר (לא בצורה דרסטית בכלל). אני ממליץ לבחור מאיפה לטוס ולאן לחזור ככה שזה יתאים לך למתווה של המשך הטיול. אם אתם מזמינים גם הפלגה מהערים האלה, אז הסוכנות שממנה אתם מזמינים תדאג לכם לטיסה אחרת אתם יכולים להזמין לבד דרך סוכנות או חברות הטיסה(Tame ו Aerogal ). יש טיסות כל יום והם די זמינות. המחירים נעים בין 350 ל550 דולר בהתאם לעונה.

הפלגות

הסוגיה השנייה היא בחירת ההפלגה. יש לך 3 אופציות מאיפה לבחור הפלגה. הראשונה היא להזמין מראש דרך האינטרנט או טלפונית – אל תעשו את זה לעולם, רוב הסיכויים שזה יעלה לכם פי שתיים מהמחיר שאפשר להשיג אם עולים על הזמנות של הדקה האחרונה (שתמיד קיימות).

אופציה שניה היא להזמין טיסה לגלפאגוס עצמאית ולהזמין דרך הסוכנויות של גלפאגוס מקום ממש רגע לפני היציאה. בשיטה הזאת כנראה תצאו הכי בזול אבל הזמינות משמעותית פחות גבוהה ובשביל לקבל הפלגה טובה ייתכן שתצטרכו לבלות כמה ימים באי, לדעתי זה בזבוז זמן אבל אני מכיר כמה חבר'ה שקיבלו בסוף דילים טובים ככה.

אופציה שלישית היא להשתמש בסוכנויות תיירות שבקיטו או גויאקיל. כל יום שני כל הסוכנויות מקבלות הצעות לשבוע הקרוב. הם מסדרים אתכם בעסקאות חבילה כוללות טיסה במחירים מצוינים. יום שני זה היום המוצלח ביותר לחפש וההצעות מתדלדלות ככל שהשבוע חולף. ההפלגות והמחירים מאד משתנים בין סוכנות לסוכנות ולכן חשוב מאד לעבור בין כמה וכמה סוכנויות, להתמקח ולספר להם כמה ההצעה של הסוכנות האחרת יותר מוצלחת. אני סגרתי דיל אדיר בחברה בשם Ecuador Treasure . בעלת הסוכנות, בחורה מלאה, היא סוחרת ממולחת דוברת אנגלית ויכולה לסדר דילים יותר טובים מחבריה אז חכו לה.

חשוב מאד לשים לב על איזה הפלגות אתם עולים. צריך לשקול כמה דברים: זמן ההפלגה, האיים שבהם מבקרים (תוודאו שיש גיוון באיים ובחיות שרואים). אבל אחד הדברים שמשפיעים בצורה דרסטית על החוויה היא רמת הספינה. בפרטים היבשים שלה הכל יראה טוב והתמונות ימצאו חן בעינכם אבל בפועל זה לא תמיד ככה והדבר היחיד שבאמת נותן אינדיקציה זה "רמת הספינות". בספינות ברמה נמוכה אתם תקבלו נגישות לאיים פחות אקסקלוסיביים, חדרי השינה שלכם יהיו ירודים, תתקלחו עם מים קרים, ייתכן שהמדריך לא ידבר אנגלית (וזה חשוב בגלפאגוס) ואם הטבח טוב זה תלוי במזל. בספינות טובות, יהיה לכם...טוב אני פשוט אתאר את הספינה שלי. חדרים מדהימים (החדר הכי טוב שהיה לי בדרום אמריקה), אוכל משובח (פילה סושי וכו'), 3 ארוחות ביום וארוחות ביניים אחרי כל סיור. צוות מקצועי, בטיחותי ודובר אנגלית ברמה גבוהה. גישה לאיים הכי אקסקלוסיביים. ג'קוזי, מסיבות לאורך היום, ובאמת שאי אפשר לבקש עוד משייט שהוא לא אמור להיות שייט תענוגות. תחשבו על זה שאתם הולכים לבלות המון זמן על הספינה במשך שבוע ולכן יש השפעה קריטית לחוויה עם איזה הפלגה אתם בוחרים. גורם נוסף שצריך לחשוב עליו הוא כמות האנשים / גודל הספינה. זה לא שיש פחות יחס או שפחות כיף על ספינות גדולות, לי היה אדיר אבל אני מניח שבסירה קטנה יותר מתגבשים. דבר נוסף הוא שעל הספינות היקרות פחות צעירים נוטים לעלות. אותי זה עדיין לא שכנע, הייתי על ספינה גדולה ומעט צעירים והיה גן עדן עלי מים.

ספינה סאנטה קרוז

למזלנו, יש מעין קטלוג לרמת הספינות שנותן אינדיקציה לגבי רמת החוויה הצפויה. הספינות מתחלקות בדר"כ ל4:

החוויה הצפויה

טווח מחירים של "הרגע האחרון"

רמה

ספינות רעועות, צוות ארעי ובכלליות חווית שייט לא מוצלחת.

600-1100 דולר

תיירותית (Tourist)

שייט סביר. הספינות נעות מרעועות לסבירות ללא מותרות בדר"כ וצוות ארעי ברמתו.

1200-1800 דולר

תיירותית משופרת (Tourist Suprior)

ספינה ברמה גבוהה שירות גבוה, צוות ברמה גבוהה, ועם הרבה מותרות.

1600-2400 דולר

מחלקה ראשונה (First class)

אמור להיות ברמה של שיט תענוגות

2700 דולר ומעלה

מותרות (Luxary)


* המחירים משוערכים בדולר לדילים של הרגע אחרון בעונה

מהניסיון האישי אני עליתי על הספינה MV Santa Cruze שהיא מחלקה ראשונה מהטובות ב1550 דולר ל8 ימים, כולל טיסה. שיט מוצלח מאד ואני ממליץ בחום. אני אומר מראש שזה בין הדילים הטובים ביותר ששמעתי עליהם, אז תכוונו את מד הציפיות.

חדרים בסאנטה קרוז

מס כניסה

נקודה נוספת שצריך להיות מודע אליה היא שיש מס כניסה לגלפאגוס בסך 100 דולר. זה תקף לכל ספינה ולא מכניסים לכם את זה לתוך המחיר. קחו בחשבון.

ציוד

מבחינת ציוד שמומלץ להביא אתכם:

* בגדים לקור ובגדים לחום. חם ביום ובדרך כלל קר על הסיפון בלילה.
* בגד ים, וחליפת צלילה (גם רק בשביל לשחות או לשנורקל) אם יש לכם (בחלק מהספינות מחלקים או משכירים).
* אני מאד ממליץ על מצלמה שיכולה לצלם מתחת למים או על שקית שמאפשרת להכניס את המצלמה ולאטום אותה. שימו לב שהשקיות האלה עובדות עד לעומק מסוים של מים. אם אתם לא מוצאים שקית כזאת אני יודע שאפשר לרכוש אחת כזאת בסוכנות של Gulliver Tours בקיטו.
* המון קרם הגנה, משקפי שמש וכובע.
* סנדלים חשובים כי הרבה פעמים קופצים למים לפני שעולים לאי.
* וכמובן לו לשכוח 100 דולר מזומן כמס כניסה.