טיולים נוספים:
Italy Flag
Ecuador flag
 

(Quito) קיטו והסביבה

יום 5 - העיר הישנה (Centro Historico)

יום ראשון זה יום משעמם בקיטו. זה כמו יום שבת רק שאין להם מוצאי שבת. רוב העיר סגורה, אי אפשר אפילו ללכת לסוכנויות ולתכנן דברים ובערב אין מקומות לצאת עליהם, בקיצור זה אחלה יום לברוח מקיטו בנסיעת הלילה, מה שלצערי למדתי בדרך הקשה. בכל זאת ניסיתי למצות את היום והלכתי לבקר בעיר הישנה. מאוחר יותר גיליי שכתוב בספרים שעדיף לא לעשות את זה ביום ראשון כי שומם שם וזה יותר מסוכן. השיממון באמת קצת הטריד אני חייב להודות.
אפשר להגיע למרכז העיר ברגל אבל זה לוקח איזה חצי שעה של הליכה משעממת ועדיף לקחת מונית. מומלץ להגיע לשם עם מפה בשביל לדעת איפה נמצא כל מקום מעניין. למען האמת העיר העתיקה ממש לא הטריפה אותי ומבחינתי אפשר לוותר. דרום אמריקה לא מצטיינת בארכיטקטורה שלה ואם זה מה שמעניין אתכם סעו לאירופה. יש איזה קסם קולוניאלי משלהם לבתים ולאזור אבל לא מספיק בשביל להרשים אותי.

העיר העתיקה וה"בתולה" מתנוססת על ההר

הבזיליקה היא אולי המבנה היחיד שמעט מעניין. אם כבר נמצאים בסביבה אפשר לטפס למעלה במסלול הכי אתגרי שתראו בתוך מבנה בדרום אמריקה וזה כולל עלייה בסולם, מדרגות תלולות וצרות וכו'.

הביזיליקה של קיטו

כשזה לא יום ראשון הרבה יותר נחמד. יש המולה ואוכל מקומי נמכר בכל פינה. הכיכר המרכזית הומה אדם ויש הצגות רחוב ודברים דומים.

דבר נוסף שאפשר לעשות אך לא עשיתי הוא ללכת לבקר את ה"בתולה של קיטו". זה פסל חביב שעומד על ההר שבמרכז קיטו. הפסל ישקיף עליכם לאורך כל השהות בקיטו ואם הסקרנות שלכם גוברת עליכם אתם מוזמנים לבקר אותו. אומרים שבמרגלות ההר יש קבוצות לא סימפטיות של אנשים שעשויות לשדוד ולכן עדיף לקחת מונית עד למעלה.

יום 6 - יום סידורים

היום השישי היה עמוס בסידורים. במרבית הזמן עשיתי בירורים והזמנות לגבי איי גלפאגוס, ואם תרצו לקרוא על זה עברו לשם. מכיוון שהיו לי עוד כמה ימים עד לטיסה לגלפאגוס ומיציתי כבר את קיטו לקחתי אוטובוס ונסעתי בערב לבאניוס על זה תוכלו לקרוא בעמוד של באניוס.